درباره ما

انتشارات زبان دانشجو در سال 1381 به مدیریت استاد محمد مهدی خادم زاده عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی تأسیس شد. این انتشارات بر خلاف دیگر مراکز نشر به جنبه های مادی نشر توجه کمتری داشته وتلاش خود را بیشتر صرف گسترش آموزش شیوه های نوین زبان انگلیسی می نماید. به عبارت دیگر ارزش محتوایی کتابهایی که چاپ می شوند خیلی بیشتر از کثرت کتاب های است که بدون محتوی و ارزش چاپ می شوند. تمام کتابهایی که تا کنون در این مرکز نشر به چاپ رسیده به شکل تألیفی می باشند. این مرکز نشر از این لحاظ جزو رتبه های اول می باشد.   


یکی از آثار مهم و  برجسته این  مرکز نشر، انتشار یک پکیج آموزش زبان انگلیسی تحت عنوان       - انگلیسی را قورت بده - می باشد که هر چهار مهارت  زبان انگلیسی را تا سطح تافل یا آیلتس به زبان آموزان به طور خود آموز آموزش می دهد. ( speaking –listening–writing - reading )   این پکیج شامل مکالمه زبان انگلیسی در سه سطح مقدماتی - متوسطه و پیشرفته - گرامر زبان انگلیسی که بطور کاربردی تا سطح پیشرفته کار شده و آموزش تلفظ و فونتیک با دو لهجه آمریکایی و بریتانیایی در قالب کتاب و دی وی دی کار شده است.  

از افتخارات ما، انتشار دو کتاب درسی دانشگاهی است که در سال 1381 مورد تأیید کمیته تخصصی گروه زبان انگلیسی دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفت و هم اکنون در بسیاری از       دانشگاه های آزاد اسلامی و دولتی به دانشجویان تدریس می شود و تا کنون 60 بار تجدید چاپ شده اند. اسامی این دو کتاب عبارتند از:

1. General English Through Reading 
2. Grammar Through Patterns

از دیگر افتخارات این مرکز نشر تألیف کتاب  Psychologicsl Texts in Easy Language در سال 1394 توسط استاد      خادم زاده  می باشد. این کتاب بعنوان یکی از منابع کنکور کارشناسی ارشد برای درس زبان تخصصی معرفی شده است زیرا هر یک از درس های این کتاب بتنهایی معادل یک امتحان کنکور زبان تخصصی رشته روان شناسی در مقطع کارشناسی ارشد می باشد و هم اکنون در بیش از پنجاه واحد دانشگاه آزاد اسلامی و دولتی به بعنوان کتاب درسی متون روان شناسی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به دانشجویان رشته روانشناسی تدریس می شود.


استاد خادم زاده کتاب 504 واژه کاملا ضروری را علاوه بر ترجمه روان و سلیس تمام نکات دستوری و درک مطلب هر درس را که در امتحانات مختلف از آنها سوالاتی پرسیده می شود را در این کتاب اضافه نموده است, که از این جهت کتابی منحصر بفرد می باشد.

   

انتشارات زبان دانشجو تنها انتشاراتی است که از همکاران دانشگاهی و فرهنگی خود هیچگونه هزینه ای برای چاپ کتاب اخذ نمی کند و تمام مراحل چاپ از اخذ شابک در کتابخانه ملی و مجوز ارشاد گرفته تا چاپ و صحافی کتاب، همگی به صورت رایگان خواهد بود و همکاران گرامی فقط هزینه های خرید کاغذ، مقوا، زینگ، صحافی وامثال اینها را پرداخت خواهند کرد.


استاد خادم زاده برای اولین بار در ایران شیوه آموزش مکالمه زبان انگلیسی را با شیوه ای منحصر بفرد تحت عنوان (TSL)که مخفف ( Two Session Learning) می باشد را به علاقه مندان زبان انگلیسی معرفی کرد ه  است که مورد استقبال بسیار زیاد قرار گرفته است. استاد در این متد با استفاده از آخرین دستاورد های علم روانشاسی و زبان شناسی، مکالمه زبان انگلیسی را در دو جلسه طوری به زبان آموزان خود آموزش می دهد که پیشرفت آنها به اندازه پنج ترم می باشد.

    


این مرکز نشر آمادگی خود را جهت همکاری با تمام همکاران دانشگاهی و فرهنگی اعلام می نماید.